?>

Autor bloga

AutoCAD, blender – dzielimy się wiedzą o rysowaniu, projektowaniu…

Cześć, Jestem Grzegorz i Witam Ciebie serdecznie na blogu o nauce rysowania, projektowania w programach typu CAD m.in AutoCAD, zwCAD, DraftSight, Blender 3D

Baza wiedzy o nauce projektowania w programie autocad

Kilka słów o autorze

Z wykształcenia jestem technologiem drewna, z doświadczeniem w przemyśle meblarskim. Z zamiłowania projektantem mebli industrialnych oraz elementów wyposażenia wnętrz i nie tylko…. Tworzę również projekty z dziedziny metaloplastyki.

Jestem również otwarty na ludzi, wiedzę i dlatego stworzyłem takie miejsce we wszechświecie, internecie jakim jest … CADrysunki.pl Mogą tutaj spotykać się wszyscy głodni wiedzy i spragnieni wrażeń miłośnicy projektowania 😉

Jeśli masz otwarty umysł i jesteś Polakiem – nie koniecznie z nazwiska,  to jest to dobre miejsce dla Ciebie.

Dzielenie się wiedzą AutoCAD, blender…

Fajnie byłoby stworzyć taką społeczność i wzajemnie się uzupełniać, dzieląc się wiedzą w komentarzach pod każdym z ćwiczeń.

Nie uważam się za eksperta bo moja wiedza książkowa w tym temacie jest pobieżna  i szczątkowa. Obsługi programu uczyłem się po części z każdego możliwego źródła: uczelnia, szkolenia, książki, nauka programu w pracy zawodowej.

Autor bloga jest takim samym człowiekiem jak każdy inny, zdarza mu się popełniać błędy a czasami czegoś nie wiedzieć.

Dołącz do naszego Klubu już teraz!

Skąd taki pomysł?

Kiedy byłem zmuszony nauczyć się obsługi programu AutoCAD miałem pewien problem ze znalezieniem odpowiedniej literatury.

W księgarniach było wtedy kilka podręczników, z których tylko jeden był dla początkujących napisany przystępnym językiem. Pozostałe poruszały poziom zaawansowany i były napisane językiem informatycznym, albo jak kto woli – naukowym.

Obecnie, po zapoznaniu się z rynkiem wydawniczym oraz internetowym sytuacja niewiele się zmieniła.

Dobrą, choć niekiedy czasochłonną i uciążliwą metodą nauki, jest samodzielne zapoznawanie się z poszczególnymi narzędziami w oknie programu.

Chciałbym abyś Ty, drogi czytelniku, mógł uniknąć podobnych problemów i znalazł przystępnie podaną wiedzę w jednym miejscu.

Co będzie w każdym ćwiczeniu AutoCAD?

Założenie jest takie, aby w każdym ćwiczeniu, pokazać na praktycznym przykładzie rysunku, działanie danego narzędzia, danej opcji. Jeśli będzie potrzeba to wzbogacę ćwiczenie odrobiną teorii, aby łatwiej było Ci zrozumieć temat.

Wszystko pokazane na rysunku i opisane krok po kroku z dodatkowym skrótem poszczególnych działań.

Dla kogo to wszystko i dlaczego warto być tutaj?

Dla każdego kto chce opanować obsługę programu AutoCAD.

Oczywiście na początku może Ci się ona wydawać trudna. Nic w tym dziwnego – masz do poznania wiele nowych funkcjonalnych narzędzi. Nic się nie martw – stworzyłem to miejsce właśnie po to, by pomóc Ci ogarnąć ten program.

Czytając moje wpisy szybko się przekonasz, że nauka może być przyjemnością – rozwiązuj ćwiczenia wspólnie ze mną i dobrze się przy tym baw!

Poprowadzę Cię przez całą tą edukacyjną ścieżkę zaczynając od  podstaw czyli od najprostszych ćwiczeń. Wiem, że Twój apetyt będzie rósł w miarę… rysowania, dlatego też z czasem będziemy przechodzili na wyższy poziom.

Co jakiś czas będę prezentował ciekawe, mniej znane opcje poprawiające design całego projektu.

Powiem Ci w tajemnicy, że w nauce liczy się systematyczność. Zaglądaj tutaj regularnie i przekonaj się sam jak fajne i praktyczne ćwiczenia dla Ciebie przygotowałem.

Jeśli treści ćwiczeń uważasz za wartościowe, podziel się linkiem ze znajomym – będzie mi bardzo miło 🙂

Podoba Ci się to co robię? A może masz jakieś sugestie? Powiedz mi o tym koniecznie w komentarzu. Nic tak mnie nie motywuje do dalszej pracy nad blogiem jak kontakt z odbiorcami, czytelnikami zawartych tutaj treści.

Doczytałeś do końca – brawa dla Ciebie i wielkie dzięki za Twój czas.

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na blogu 🙂

Grzegorz Polak

CADrysunki.pl

Biurka dla biznesmenów w stylu loft

meble / hand-made / blog

„Ilekroć znajdziesz się po stronie większości – zastanów się przez chwilę.” – Mark Twain